Vítáme Vás na stránkách horské chaty KAŠTAN, která se nachází v malebném rekreačním a lyžařském středisku „Kraličák“ v Jeseníkách a nabízí celoroční ubytování na vysoké úrovni v nádherném prostředí za příznivou cenu. Obec je umístěna v masivu Králického Sněžníku (1422 mnm.) a jedná se o jednu z posledních oblastí ČR, kde si příroda prozatím zachovala svoji panenskou nádheru. Je ideálním zdravým prostředím pro celoroční aktivní odpočinek. Ubytovací kapacita je 6 osob. Chata KAŠTAN má udržovanou zahradu, ve které je vytvořeno ohniště s možností grilování. Před chatou je prostor pro míčové hry, stejně jako pro badminton, stolní tenis či petanque (veškeré sportovní vybavení součástí chaty a připraveno k použití). Okolí je obklopeno živým plotem, což zajišťuje Vaše soukromí.              

          

           V zimě jsou zde připraveny vleky a sjezdoveky pro zdatné lyžaře i začátečníky (12 sjezdovek, celkem 7,1 km sjezdovek), které jsou denně upravovány a v případě potřeby zasněžovány. Ne náhodou se zde konaly v minulosti již 2x závody v akrobatickém sjezdu (moguls) a Ski klub Brno využívá Hynčice pro své tréninky. Pro snowboardisty je nově postaven adrenalinový SNOWPARK s pořádnými skoky. To vše za přijatelnou cenu permanentky. Samozřejmostí je množství různých služeb, např. půjčovna sportovního vybavení, občerstvení, lyžařská škola. Vleky začínají jen 500m od chaty KAŠTAN a lze k nim dojít pěšky nebo dojet autem na některé z bezplatných parkovišť.

 

 

V letním období nabízí středisko provoz lyžařského vleku s možností využití horských koloběžek, travních lyží, mountainboardů, popř.horských kol. Osvěžující letní koupání zajistí vodní nádrž přímo v Hynčicích, jen malý kousek od chaty. U denně otevřeného občerstvení je umístěna trampolína, prolézačky, pískoviště, stolní tenis, petanque a horolezecká stěna. V průběhu celého roku jsou zde pořádány různé sportovní a společenské akce. Okolí Hynčic pod Sušinou je zajímavé pro pěší i cykloturistiku a také geocaching. Podrobněji se o možných aktivitách dočtete v sekcích „vyžití v létě“ a „vyžití v zimě“.

 

Ubytování

 

              V přízemí chaty KAŠTAN se nachází předsíň, obývací pokoj s krbem a výstupem na terasu, plně vybavená kuchyň pro přípravu vlastních jídel, koupelna s vanou a umyvadlem, samostatné WC a chodba se širokým schodištěm, které vede do prvního patra, kde jsou již ložnice. V obývacím pokoji se jistě nudit nebudete, naleznete zde Hi-Fi sestavu, DVD přehrávač, televizi s digitálním satelitním příjmem přes 900 kanálů, jídelní stůl, rozkládací sedačku a společenské hry (karty, kostky, šipky, šachy,...). V prvním patře jsou již dvě samostatné ložnice a jedna průchozí, každá se 2 lůžky, celkem tedy 6 lůžek. Z jedné z ložnic je přístup na balkón s krásným výhledem do okolí.

             V garáži je připraven k použití zahradní nábytek a profesionální pingpongový stůl. Zároveň využijete tento prostor pro Vaše lyže, snowboardy, kola,…

             Parkování pro 3 auta je připraveno u chaty.

             Topení je centrální na tuhá paliva (uhlí, dřevo) a cena pobytu již zahrnuje spotřebu paliva na vytápění chaty!

 

Stravování

             Chata KAŠTAN je plně vybavena pro přípravu vlastních pokrmů a jídel (el. sporák, el. trouba, nádobí, příbory, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem, rychlovarná konvice, kávovar). V chatě teče pitná voda z vlastní vrtané studny. Pokud preferujete spíše jídlo z restauračních zařízení, je v Hynčicích možnost stravování se v hotelu (400m od chaty) a nebo můžete využít rychlého občerstvení přímo u vleku. Pokud by Vám žádná z uvedených možností nevyhovovala,  tak z restaurací ve Starém Městě pod Sněžníkem 4km od Hynčic pod Sušinou si určitě vyberete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zábava pro celou rodinu

 

             Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit pár kilometrů od chaty KAŠTAN na Dolní Moravě. Stezka v oblacích se nachází poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Je vysoká 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní 101 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky. Ze samého vrcholu se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

 

 

                                                                                                                                 

rekreační a ski areál kraličák—Jeseníky

TOPlist
Ubytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytováníUbytování Jeseníky - chata KAŠTAN - Jeseníky ubytování

Tel.: 604 585 480

Aktuální počasí:

Předpověď počasí

Hynčice pod Sušinou  -  pohled z vleku „Sedlo“

Hynčice pod Sušinou

Online kamera:

aktualizace 1x za hodinu

snimek

Osvěžující letní koupání s exkluzivním výhledem na Jeseníky

Adrenalinový snowpark přímo v Hynčicích

Stezka v oblacích